تایمر آبیاری قطره ای

آبیاری قطره‌ ای چیست؟

آبیـاری قطره‌ای نوعی آبیاری موضعی می‌باشد که در آن، آب را با فشار کم از روزنه یا تجهیزاتی به نام قطره چکان به ریشه گیاهان می‌رساند. در این روش آب به آهستگی در پای گیاه ریخته شده که موجب صرفه‌جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد. از طرفی با توجه به اینکه در این روش مساحت و عمق کمی از سطح خاک خیس می‌شود، میزان تبخیر آب نیز کاهش می‌یابد. در سیستم آبیاری قطره ای آب از شبکه لوله‌ها و نهایتا خروجی نوار تیپ و یا قطره چکان‎‌‌ها عبور می‌‌نماید.

قطره چکان یا دریپر آبیاری چیست؟

 

یکی از مهم ترین ابزار و وسایل مورد نیاز در کشاورزی قطره چکان یا دریپر است. این محصول به آبیاری قطره ای محصولات کمک می کند؛ همچنین در فرایند کود دادن به گیاهان نقش مؤثری دارد. استفاده از این محصول در آبیاری کمک کرده تا از آب به صورت بی رویه استفاده نشده و تا حد امکان هدر رفت آب را کاهش می دهد.

این دستاورد، مهم ترین نقش را در رشد و نمو گیاهان ایفا می کند؛ زیرا اگر فرایند آب دادن به گیاهان به طور منظم انجام نشود، موجب خسارت های زیادی خواهد شد. بنابراین باید هنگام تهیه و خرید این محصول دقت کافی را به خرج داده و به هنگام استفاده از آن از سلامت کالا اطمینان حاصل کنیم.

لازم است آبیاری در ساعات مشخص از شبانه روز انجام شود. مکانیزه شدن آبیاری کمک بزرگی به آبیاری بموقع و استفاده بهینه از آب می کند. وظیفه این مکانیزاسیون بر دوش تایمر های آبیاری اتوماتیک است. نمونه ای از این تایمر را میتوان در همین سایت مشاهده کرد.

Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *